Według mnie, Broil King Imperial rządzi.

24-07-2023

Broil King Imperial używamy w naszej firmie na pokazach i wydarzeniach. Subiektywnie? Imperial to jest marka w marce. Tak jak Jura Z10 jest produktem, który wyróżnia się z linii ekspresów Jura, tak jak KitchenAid Artisan 7 wyróżnia się pośród pozostałych mikserów, tak jak FusionTec wyróżnia się wśród naczyń WMF... Mógłbym tak wymieniać jeszcze długo, ale lepiej napisać o tym, dlaczego tak myślę. Zaczynajmy!

Broil King Imperial dostarczymy osobiście.

Najwyższa jakość wykonania od Broil King.

Po pierwsze jakość wykonania. Nie wiem, czy mieliście okazję zobaczyć kiedyś Imperiala na żywo. Robi niesamowite wrażenie. Każdy detal jest dopracowany do perfekcji, nie ma tutaj miejsca na "niedoróbki", na średnie wykonanie, na materiały, które są zadowalające. W tym grillu nic nie jest zadowalające. W tym grillu wszystko jest "top of the top"! Materiały, które zostały użyte do produkcji tego grilla są najwyższej próby. To dzięki nim Broil King Imperial ma tak bardzo długie okresy gwarancyjne. I to nie tylko na piekarnik, ale na każdy jeden element tej konstrukcji. To jest grill, który przeżyje Nas i zostanie odziedziczony przez nasze dzieci, chyba, że zostanie skradziony (tfu, tfu i odpukać w niemalowane ;) ). Choć z doświadczenia wiem, że jest to trudne - ze względu na jakość i ilość stali, grill jest bardzo ciężki.

Jak dbać o palniki?

Dwa piekarniki to unikatowy koncept.

Dwa piekarniki. Taką opcję posiada tylko linia Imperial i Regal. Jest to naprawdę rewelacyjna funkcjonalność, bo nie ma potrzeby grzać większej ilości segmentów jeśli chcemy ugrillować coś tylko dla siebie. Odpalamy palinki w małym piekarniku i gotowe. Przy dużej mocy, jaką dysponują palniki Imperiala, oraz przy małej objętości mniejszego piekarnika, czas oczekiwania na rozgrzanie jest ekstremalnie krótki. Po chwili nasz stek jest gotowy, a my w pełni usatysfakcjonowani. Owszem, gdy chcemy zrobić coś dla całej rodziny, możemy wykorzystać większy piekarnik. Gdy zaś na horyzoncie pojawią się sąsiedzi, tudzież goście, warto odpalić wszystkie palniki i ruszyć pełną mocą na ocean kulinarnych przygód.

Broil King Baron 590 z podświetlanymi pokrętłami Sensi-Touch.

Oświetlenie wnętrza piekarnika - tylko Broil King Imperial.

A co zrobić gdy zastanie nas noc? Praktycznie nic. Jeden klik i piekarnik w Naszym Imperialu podkręca Nasze ślinianki ukazując bardzo dokładnie, to co znajduje się aktualnie na ruszcie. Czy ta opcja jest przydatna? Bardzo. Nie pamiętam praktycznie żadnego grillowania w swoim życiu, które zakończyło by się przed zachodem słońca. Broil King Imperial to jedyna linia, która jest wyposażona w podświetlenie wnętrza piekarnika.

Przepisy od Broil King.

Podsumowanie.

Czy warto z tych kilku powodów wydać tak duże pieniądze na grilla? Warto nawet z tego pierwszego - jakość i długość gwarancji. Ten grill będzie z nami dłużej niż byłyby pozostałe linie grilli gazowych Broil King, nie mówiąc już o grillach innej marki. Pieniądze wydane raz a mądrze, raz na długie lata, to nie są pieniądze wydane lekkomyślnie. To bardzo dobra decyzja. Jeśli więc chcemy paradoksalnie zaoszczędzić to warto rozważyć zakup grilla Broil king Imperial. Smacznego grillowania!

 

Zapraszam na grillowanie z Broil King Monarch - najniższy model z pełnym PGT.