Naprawdę turystyczny grill gazowy Broil King Porta Chef - opinia.

20-07-2023

Mamy uruchomionego Broil King Porta Chef i korzystamy z niego często, mimo, iż każde z Nas ma pod domem innego grilla. Gdyby to był jedyny dostępny dla mnie grill, również poradziłby sobie świetnie. Ba, na pewno zostałby wykorzystany w 300%. Broil King Porta Chef to naprawdę świetna alternatywa dla Royala czy BK. Dlaczego tak myślę? Czytajcie dalej.

Grille Gazowe Broil King z systemem PGT

Grill w 100% turystyczny.

Po pierwsze mobilność. Gdy byłem singlem, bardzo lubiłem wypady ze znajomymi na łono natury, zawsze cos się ugrillowało na jednorazowym grillu czy na kilkurazowym grillu z dyskontu. Dziś mam już ten komfort, że mam pod ręką Broil King Porta Chef. Mieści się do bagażnika mojego kombi, ale sprawdziłem to dla Was i mieści się świetnie nawet do samochodów miejskich, sedanów czy crossoverów. Rowery na bagażnik, grill, butla i lodówka do bagażnika i w drogę! Dzięki takiemu wyposażeniu nie jesteśmy zależni od zaplecza gastronomicznego miejsca, do którego się wybieramy - możemy zwiedzać najdziksze zakątki Naszego pięknego kraju.

Jak dbać o palniki?

Możesz również postawić go w ogrodzie.

Jeżeli wybierzemy opcję z szafką, otrzymujemy dwa grille w jednym. Szafka sprawia, że grill Broil King Porta Chef elegancko wkomponuje się w nasz taras/ogródek. Dla każdego, kto posiada zmysł estetyczny nieco wyższy niż mój, ma to duże znaczenie. Szafka pozwala ukryć butlę przed oczyma gości. W szafce, oprócz butli z gazem, zmieści się kilka sztuk drobnych akcesoriów do grillowania. Czy wolimy mieć na tarasie surowego grilla na czterech nogach? Czy może ciekawie zaprojektowanego grilla z szafką, która poprawia jego walory estetyczne co najmniej kilkukrotnie? Pytanie wydaje się proste. Moim zdaniem, warto dołożyć trochę więcej i wybrać opcję z szafką, jednak to jest tylko moje zdanie. Jeśli nie ma to dla Ciebie znaczenia, dostępne są również grille Broil King Porta Chef bez niej.

Broil King Baron 590 z podświetlanymi pokrętłami Sensi-Touch.

Łatwość montażu.

Łatwość montażu grilla gazowego Porta Chef świadczy o jego głównym przeznaczeniu - grill turystyczny. Wszystko jest na szybkozłączki, sworznie, zatrzaski. Wszystkie te elementy ułatwiają szybkie złożenie i rozłożenie czy też zabezpieczenie do transportu a do tego są bardzo trwałe - jakość Broil King. Czy wiesz, że Broil King Porta Chef montuje się szybciej niż kilkurazowego grilla węglowego z dyskontu/marketu? Sprawdziłem to. Dodatkowo, w tym pierwszym przypadku nie potrzebujemy ŻADNYCH narzędzi co sprawia, że grillowanie na Broil King Porta Chef to tylko i wyłącznie grillowanie - brak zabawy w montaż i brak uciążliwego rozpalania. Jeśli te dwa atuty jeszcze do Ciebie nie przemówiły, może kolejny da Ci do myślenia.

Przepisy od Broil King.

Bądź rozsądny, bądź eko.

Rozsądne korzystanie z zasobów naszej planety to cel, który może niedługiej perspektywie czasowej wyprze z pierwszego miejsca dobrobyt, do którego w tej chwili dążymy. Może to kwestia pokolenia, może dwóch, ale świat jaki znamy zmieni się na pewno. Dziś naszym celem jest mieć, jutro naszym celem mogą być tak prozaiczne, w moim mniemaniu, rzeczy jak właśnie rozsądne gospodarowanie zasobami, "zero waste" czy, już może bardziej górnolotnie i zdecydowanie trudniej, szeroko pojęta równość i sprawiedliwość społeczna. Ale wróćmy do dwóch pierwszych aspektów. Czy lepiej kupować grilla jednorazowego, tudzież kilkurazowego, czy może lepiej zainwestować nieco więcej i kupić coś, co posłuży Nam długie lata? Kolejna mądrość tkwi w tym, żeby żyć zdrowiej. Może warto zrezygnować z zakupu trzeciego telewizora 8K do kolejnego pomieszczenia w naszym domu, a może lepiej ruszyć się z domu? Bardzo dobrze rokuje "boom" na rowery, który przypadł na czas pandemii. Idźcie tym tropem. Smacznego grillowania w plenerze!

 

Zapraszam na grillowanie z Broil King Monarch - najniższy model z pełnym PGT.