Mój ulubiony grill gazowy - Broil King Signet.

21-07-2023

Więcej niż Monarch - tak w skrócie opisałbym grille gazowe Broil King Signet, jednak zgrzeszyłbym opisując bestseller sprzed lat tak skąpo. Mimo wszystko, linie te łączy wiele. W obydwóch tych liniach występują trzy modele grilla, obydwa grille posiadają pełne PGT. W czym więc lepszy jest Signet od Monarcha? Konstrukcja, moc i wielkość rusztów. Poznajcie moją opinię o grillu, na którym ugrillowałem najwięcej. Zaczynajmy!

Grille Gazowe Broil King z systemem PGT

Większy piekarnik, większe ruszty.

Tak, rozmiar ma znaczenie. Stara, sprawdzona konstrukcja też. Broil King Signet był ulepszany przez lata, tak, aby w obecnej odsłonie służyć użytkownikom w sposób bezkompromisowy. Na jak dużo pozwalają ruszta Broil King Signet? 10-15 gości to nie problem. Takie spotkania przy grillu zdarzały mi się często i szczerze przyznaję, że Signet spisywał się na nich wspaniale. Duży ruszt główny oraz duży ruszt pomocniczy pozwalały na grillowanie "przemysłowe" :) W końcu 15 osób spragnionych mięsa to nie lada wyzwanie. Gdzież moja poprawność, oczywiście, nie tylko mięsa. Warzywa, owoce wchodzące w skład ciekawych potraw gościły na tym grillu dziesiątki, a może i setki razy. Bardzo miło wspominam te wieczory i darzę Signeta szczerym sentymentem.

Jak dbać o palniki?

Większa moc.

Duża moc tego grilla, to bez wątpienia jego ogromny atut. Gdy wrzucało się "piąty bieg", grill w kilka minut był gotowy do największych wyzwań. Setki, a może i tysiące godzin na pełnej mocy, Broil King Signet zniósł je bezbłędnie. Materiały, które zostały w nim użyte, chodzi mi zarówno o jakość, jak i o ilość, dawały ten spokój, że nawet przy największych wyzwaniach ten grill da sobie świetnie radę i nic się z nim złego nie stanie. A uwierzcie mi, że nie raz zastanawiałem się czy wytrzyma "próbę ognia".

Broil King Baron 590 z podświetlanymi pokrętłami Sensi-Touch.

Ponadczasowy look.

Nieco inny design, prosty ale wyraźny, przemawia do wszystkich, którzy lubią proste i surowe wzornictwo. W latach swojej świetności Broil King Signet, właśnie takim designem, przyćmił konkurencję. Pojawili się naśladowcy, jednak żaden nie był nawet blisko zagrożenia pozycji lidera na rynkach światowych. Łatwo się pisze o grillu, który był aż tak popularny, bo spodziewam się, że duża część z Was mogła tego grilla gdzieś widzieć, a może nawet jesteście właścicielami jednego z nich. Broil King Signet zwolnił fotel lidera dla swojego młodszego brata, dla Broil King Monarch. Wynika to z faktu, że Monarch, poprzez mniejsze wymiary i moc jest na tyle tańszy, że jesteśmy gotowi zaakceptować te różnice w budowie i funkcjonalności. Często zaś Ci, którzy dochodzą do wniosku, że Monarch jest za mały, lądują na linii Baron pomijając całkiem Signeta. Moim zdaniem warto jest jednak się zastanowić, czy bestseller minionych lat nie jest stworzony właśnie dla mnie.

Przepisy od Broil King.

Podsumowanie.

Pełna gama wyposażenia w grillach Broil King Signet 320, 340 i 390 cichutko czeka na swojego odbiorcę. Linie Monarch i Baron dały alternatywę, której wcześniej nie było, jednak znajdą się wśród Was i tacy, którzy postawią na solidną, sprawdzoną konstrukcję Signeta. I uwierzcie mi, nie będziecie żałować tego wyboru. Smacznego grillowania!