Grille gazowe Broil King 2022 - którego wybrać? Cz.5

30-03-2022


Grill ten posiada pięć cech PGT, jedyna różnica jest taka, że ruszty nie są wykonane ze stali szlachetnej 304, ale są z odlewu żeliwnego, w związku z tym, po grillowaniu, taki ruszt powinniśmy zakonserwować.
Co więcej, ten ruszt ma krótszy okres gwarancji.
Więcej różnic. Półki są tak samo ze stali, jednak nie mamy już szuflady w prawej półce.
Pod spodem, tak jak państwo widzicie, w szafce też nie ma tej szuflady, natomiast pozostałe rzeczy nam się tutaj nie zmieniają. Jeżeli chodzi o ocenę tego grilla, tutaj możemy zejść już poniżej dziesięciu tysięcy złotych, ale nadal jest to bardzo, bardzo wydajny grill.

Kolejna linia grilli gazowych Broil King czyli Broil King Baron, to linia bestsellerowa, ze względu na stosunek ceny do tego co ten grill nam oferuje.
Jest to najniższa linia z piekarnikami Dura-Bilt.
Jeżeli chcemy mieć taki piekarnik, to musimy wybierać spośród linii Baron, Regal bądź też Imperial.
Wszystkim niższe linie mają piekarniki Therma Cast.
Baron, jest to linia, która nie posiada już modeli do zabudowy, a jednak wybór nadal jest dosyć szeroki.
Mamy grille trzy-, cztero- i pięcio- palnikowe. Mamy opcję kuchenki bocznej, zestawu rożna, możemy też wybrać grilla bez tych akcesoriów.
Półki boczne. Z prawej strony jest składana półka boczna, stalowa, z haczykami na akcesoria, które są umieszczone z boku. Mamy podświetlany panel sterowania - to też jest najniższa linia, która posiada taką opcję.
Na dole mamy bardzo solidną podstawę z kółkami Q-Leg, natomiast nie mamy tutaj już, jak w linii Regal, opcji poziomowania Level-Q.
Ta linia wyróżnia się jeszcze tym, że ma taką możliwość, że możemy umieścić ruszty pod kątem. Żadna inna linia grilli gazowych Broil King tego nie posiada.
Jeżeli chodzi o rozpiętość cenową, to tak jak Państwo widzicie, jest ona dosyć szeroka, więc myślę, że każdy z Państwa może znaleźć tutaj coś dla siebie.

Linia grilli gazowych Broil King Signet różni się od tych, które już omawialiśmy wizualnie, głównie ze względu na to, że posiada piekarnik Therma Cast.
Jest to piekarnik, który nadal zalicza się do PGT, czyli do tej grupy 5 cech tak bardzo istotnych ze względu na jakość grillowania.
Ten piekarnik bardzo dobrze akumuluje ciepło. Tak jak już wspomniałem, nadal jest bardzo trwały.
Dwa minusy stosunku do Dura-Bilt: ma nieco mniejszą objętość i nieco mniejszą głębokość, w związku z tym, tutaj ruszta będą nieco krótsze - mamy nieco mniejsze powierzchnie do grillowania.
Czym wyróżnia się ta linia grilli gazowych Broil King?
Jest dostępna tylko w jednym rozmiarze - trzy palniki.
Mamy też trzy konfiguracje: z kuchenką boczną, bądź też z kuchenką boczną i zestawem rożna, bądź też bez tych 2 akcesoriów.
Jeżeli chodzi o pozostałe cechy PGT, nadal mamy tutaj ruszty Flav-R-Cast żeliwne, aromatyzery Flav-R-Wave, palniki Dual-Tube, pokrętła Sensi Touch, które już w tym grillu, w tej linii nie są podświetlane.
Całość nie stoi już na kółkach Q-Leg. Mamy tutaj 2 różne rodzaje kółek, 2 różne rozmiary. Jednak nie skrętne, bardzo duże, dzięki czemu możemy z łatwością poruszać się po ogródku, a drugie małe, ale za to z hamulcem.
Półki boczne wykonane ze stali szlachetnej, składane. Haczyki na akcesoria umieszczone po bokach.