Grille gazowe Broil King 2022 - którego wybrać? Cz.4

30-03-2022


Regulować takim zaworem ilość wydobywającego się gazu, ilość ciepła, temperaturę na grillu, jest naprawdę ciężko, ponieważ na początku, owszem, czujemy tę zmianę, natomiast w dalszej części charakterystyka nam rośnie nie liniowo, ale parabolicznie, w związku z tym, ciężko jest faktycznie regulować ten płomień.
Natomiast w przypadku zaworów Linear-Flow, mamy liniową zmianę wydatku gazu. Co więcej, pokrętła Sensi-Touch, bardzo duże pokrętła o obszarze roboczym 180°, jeszcze bardziej ułatwiają nam tę regulację.
Bardzo ważna rzecz, szczególnie w momencie, kiedy faktycznie chcemy ustawić żądaną temperaturę do grillowania różnych produktów - ryb, warzyw, mięsa.
Teraz, gdy rozróżniacie Państwo te podstawowe, najważniejsze technologie Broil Kinga opowiem Państwu o pozostałych technologiach i funkcjonalnościach grilla Broil King Imperial.
Zacznijmy od tego, że wszystkie piekarniki Dura-Bilt mają bardzo głęboko umieszczony środek obrotu, dzięki czemu tą pokrywą operuje się w bardzo łatwy sposób, mimo iż jest stosunkowo ciężka.
W tej pokrywie znajdziemy też bardzo szybki i precyzyjny termometr Deluxe AccuTemp, który pozwoli nam kontrolować temperaturę wewnątrz.
Linia Broil King Imperial to jedyna linia, która posiada podświetlenie wewnątrz piekarnika, jest to bardzo duży atut.
Górna półka, górny ruszt jest wykonany z prętów stalowych o dużym przekroju, pokrytych bardzo trwałym spiekiem ceramicznym. Panel sterowania, pokrętła Sensi-Touch są podświetlone w kolorze
niebieskim. Znajdziemy tutaj również zapalarkę Sure-Lite, która pozwoli nam w łatwy sposób uruchomić grilla.
Dwie półki boczne, wykonane ze stali szlachetnej, montowane na stałe. One nie są składane. W prawej znajduje się łożyskowana szuflada na akcesoria.
Od frontu znajdziemy tutaj też stojak na przyprawy oraz haczyki na akcesoria.
Pod spodem znajdziemy szafkę, a w niej kolejne dwie szuflady na akcesoria oraz miejsce na butlę z gazem.
To wszystko stoi na bardzo dużych kółkach Q-Leg z hamulcami. Dwa przednie kółka, Level-Q, mają możliwość poziomowania grilla.
Grill gazowy Broil King Imperial, jako flagowy produkt Broil Kinga, występuje w naprawdę dużej ilości wariacji. Mamy tutaj dostępne cztery, pięć, sześć palników. Jeżeli sześć palników to dwie komory piekarnika. Opcje mobilną bądź też opcję do zabudowy.
Do zabudowy z szafką bądź też bez szafki. Z palnikiem bocznym bądź też bez palnika bocznego.
Zasilane gazem ziemnym bądź też gazem z butli.
W kolorze srebrnym bądź też w kolorze czarnym.
Za to wszystko trzeba zapłacić kilkanaście tysięcy złotych. Jeżeli chcecie Państwo znać odpowiedź na pytanie czy warto, zostańcie ze mną do końca.

Przejdźmy teraz do drugiej linii, do linii Regal. Linia grilli gazowych Broil King Regal posiada już nieco mniej wariacji niż linia Imperial, szczególnie mniej wariacji do zabudowy, natomiast wciąż możemy wybierać w kolorze.
Wciąż możemy wybierać czy grill ma być mobilny czy do zabudowy, możemy wybierać w rodzaju zasilania.