Grille gazowe Broil King 2022 - którego wybrać? Cz.3

30-03-2022


Druga technologia w grupie PGT to technologia wykonania rusztu.
Mamy tutaj dostępny jeden rodzaj rusztu, dwustronny ruszt Flav-R-Cast, ale z różnych materiałów.
W przypadku grilla Imperial jest to stal 304, czyli stal szlachetna. Piętnaście lat gwarancji, odlew, bardzo dobra akumulacja ciepła
Dlaczego dwustronne? W przekroju te pręty nie są okrągłe, ale mają kształt trójkąta z wklęsłym dnem.
Po stronie gdzie mamy wierzchołek, występuje spiętrzenie ciepła, bardzo wysoka temperatura. Na tej stronie zamykamy pory w grillowanym, na przykład steku.
Na tej stronie też grillujemy rzeczy, które grilluje się bardziej na sucho, marynaty tłuszcz ściekają po tych trójkątach.
Z drugiej strony mamy takie rynienki. Tutaj możemy grillować wszystko, co ma być grillowane bardziej w marynacie, która w tych rowkach będzie nam zalegała, bądź też, w przypadku grilla Baron, gdzie możemy ustawić te ruszty pod kątem, ta marynata w całości będzie ściekała i spływała po piekarniku, nie kpiąc na Aromatyzery.
Wspomniane przed sekundą Aromatyzery Flaw-R-Wave to trzecia technologia z grupy PGT. Są wykonane są ze stali szlachetnej i pełnią cztery bardzo ważne funkcje.
Po pierwsze chronią palniki przed marynatami i tłuszczem. Po drugie powstrzymują nadmierną konwekcję. Po trzecie, w momencie kiedy marynaty kapią na te Aromatyzery, odparowują ponownie wzbogacając smak i aromat naszych potraw. Po czwarte pomagają równomiernie rozprowadzić temperaturę na całym obszarze grillowania.

Kolejna technologia z grupy PGT, to technologia wykonania palników, technologia Dual Tube.
Chodzi tutaj o to, że w momencie, kiedy mamy pojedynczą tubę palnika, ciśnienie na początku tej tuby i na końcu jest różne.
Różne ilość gazu wydostaje nam się na początku niż na końcu i mamy efekt taki, że rozłożenie ciepła na powierzchni grillowania nie jest równomierne.
Natomiast w przypadku gdy mamy tubę w tubie, czyli Dual Tube, zanim ten gaz wydostanie się z tuby zewnętrzne i najpierw musi się wydostać z tuby wewnętrznej - ten gaz jest już zturbulizowany, ciśnienie statyczne jest równomiernie rozłożone i wtedy dopiero ten gaz wydostaje się z tuby zewnętrznej.
One są wykonane ze stali szlachetnej, bardzo gruba warstwa stali szlachetnej, bardzo długie okresy gwarancji, duża ilość otworów na całej długości, duża ilość ognisk gazu. Dzięki temu wszystkiemu uzyskujemy naprawdę efekt równomiernego rozprowadzenia temperatury na całej powierzchni grillowania.

Ostatnia technologia z grupy PGT, a właściwie dwie technologie w jednym, to technologia zaworów gazu Linear-Flow i pokręteł Sensi-Touch.
Linear-Flow, czyli zawory o przepływie liniowym. Pewno myślicie Państwo - nic specjalnego, jednak tutaj muszę Państwa zaskoczyć.
Bardzo mało grilli gazowych na rynku ma zawory liniowe. Najprostsze dostępne zawory to są zawory grzybkowe lub kulkowe, które mają charakterystyki paraboliczne.