Grille gazowe Broil King 2022 - którego wybrać? Cz.2

30-03-2022


I jeszcze jedna prosta klasyfikacja, dominujący kolor. Jeżeli to kolor stali szlachetnej, to w nomenklaturze Broil Kinga będzie to oznaczone w ten sposób: na początku nazwa linii, później literka "S" i 3 cyfry.
Jeżeli będzie dominowało kolor czarny, to nie będzie tej literki "S" ale będą 3 cyfry.
Pierwsza z tych cyfr oznacza ilość palników. Mamy opcję od 3 do 6 palników. Jeżeli jest 3 to mamy 3 palniki, jeżeli 6 to 6 palników głównych, przy tym jeżeli mamy 6 palników głównych to zawsze będziemy mieć też 2 komory piekarnika. Jedna komora obejmuje 2 palniki, druga komora obejmuje 4 palniki.
Kolejna klasyfikacja. Kolejne dwie cyfry w nazwie to jest wyposażenie dodatkowe.
Jeżeli mamy symbol 10 bądź też 20 oznacza to, że jest to, w cudzysłowie, przepraszam za kolokwializm, golas, przy czym on oczywiście ma swoje technologie i funkcjonalności. Przejdźmy dalej. Jeżeli mamy symbol 40 oznacza to, że mamy kuchenkę boczną. Jeżeli mamy symbol 70, to oznacza to, że mamy zestaw rożna, przy czym to jest, tylko i wyłącznie w grillach do zabudowy.
Przez zestaw rożna rozumiem samo rożno oraz bardzo ważne, dodatkowy palnik z ekranem, z tyłu, do powolnego opiekania dużych pieczeni
Ostatnia opcja to 90. 90 nazwie oznacza, że mamy w grillach mobilnych zarówno kuchenkę boczną jak i zestaw rożna.

Teraz, w momencie, kiedy już wiemy jak poruszać się w tym świecie modeli linii Broil Kinga możemy przejść dalej czyli do technologii i funkcjonalności jakie mamy zaimplementowane w tych grillach.
Tak jak Państwu obiecałem, o technologiach jak i funkcjonalnościach porozmawiamy już na konkretnym przykładzie grilla Broil King Imperial.
Co to jest PGT i co kryje się pod tym akronimem? Performance Grilling Technology czyli pięć technologii, dzięki którym praca na grillu jest naprawdę przyjemna. Rezultaty naszego grillowania są naprawdę niesamowite.
Pierwsza technologia, technologia wykonania piekarnika.
W grupie PGT mamy dwa rodzaje piekarników. Pierwszy to Dura Bilt - są to piekarniki, które są składane z kilku elementów. Boki tych piekarników są wykonane z odlewu stopu aluminium, które świetnie akumuluje ciepło, natomiast góra i spód są wykonane z dwóch arkuszy grubej stali szlachetnej.
Pomiędzy tymi arkuszami jest powietrze. To rozwiązanie z kolei świetnie izoluje wnętrze piekarnika od atmosfery zewnętrznej.
Te piekarniki są bardzo duże objętościowo i mamy okazję skorzystać z bardzo głębokich rusztów.
Drugi rodzaj piekarników w grupie PGT to piekarniki Therma Cast, które są odlewane w całości.
Po pierwsze wyglądają inaczej, po drugie równie dobrze akumulują ciepło, po trzecie mają nieco mniejszą głębokość i objętość, przez co obszar roboczy będzie nieco mniejszy.
Są dostępne w grillach od linii Signet w dół.