Co warto wiedzieć o Broil King

21-07-2023

Onward Manufacturing Company jest producentem grilli gazowych marki Broil King®. Firma wywodzi się z miasta Waterloo w stanie Ontario w Kanadzie. Jest to rodzinna firma której właścicielami są trzej bracia Terry, Tim i Ted - widoczni w wymienionej kolejności na pierwszym zdjęciu wraz z ojcem po lewej. OMC, z wielkim powodzeniem sprzedaje grille na cały świat. 

Nikt nie zna się bardziej na barbecue niż Amerykanie i Kanadyjczycy. To właśnie w Ameryce Północnej powstawała kultura grillowania, nic więc dziwnego, że jest ona tam niesamowicie rozwinięta, zróżnicowana i bogata. Z tego względu trudno o lepsze miejsca na świecie na produkcję grilli gazowych, gdzie na każdym etapie, od powstania projektu aż po produkcję, pracują pasjonaci grillowania. Wiele marek na rynku szczyci się amerykańskim pochodzeniem, ale tylko Broil King® może powiedzieć, że wszystkie grille gazowe, z każdej serii, zaczynając od najtańszego Gem’a, aż po najbardziej zaawansowane grille z serii Imperial, produkowane są w USA lub Kanadzie. 

Bracia Witzel w całości posiadają fabryki w Ameryce Północnej. CEO firmy, Ted, ma całkowitą kontrolę nad procesem produkcyjnym, przykładając szczególną uwagę do jakości wykonania oraz użytych materiałów. Ponadto, trzymając rękę na pulsie, w szybki sposób może wprowadzić zmiany do produktów, odpowiadając na potrzeby klientów oraz zapewniając najlepsze rozwiązania dla najbardziej wymagających fanatyków grillowania. Wpływa na to również jakość wybranych materiałów jak np. stal, która pochodzi tylko i wyłącznie z amerykańskich hut. Ponieważ jest to rodzinna firma, nie liczy się tylko zysk, ale przede wszystkim ludzie, którzy tworzą grille gazowe Broil King. 

Onward Manufacturing istnieje od 1906 roku, a produkcją grilli zajmuje się już od ponad 30 lat. Najstarsza fabryka ulokowana jest przy siedzibie firmy w Waterloo w stanie Ontario w Kanadzie. Ciekawostką jest, że z tego samego miasta pochodzi Blackberry, kanadyjski producent smartfonów, który zasłynął z wprowadzenia pełnej klawiatury qwerty. 

W procesie produkcyjnym uczestniczy również należąca do rodziny fabryka elementów plastikowych, Onward Cluthe. Wykonywane są tutaj wszystkie elementy plastikowe, jak kółka, rączki, pokrętła oraz plastikowe wykończenia półek. 

W procesie produkcyjnym wykorzystywana jest stal pochodzenia amerykańskiego. W ten sposób Broil King® jest w stanie zapewnić wysokiej jakości grille o wyjątkowym wyglądzie na wiele lat. Warto zwrócić uwagę na fakt, że stal szlachetna jest walcowana, nie szczotkowa. Jest to ważne pod względem utrzymania elementów wykonanych ze stali w czystości oraz wpływa na ich wytrzymałość. Stal walcowana nie posiada mikro otworów, w które może wnikać trudny do usunięcia brud.  

OMC posiada również dwie fabryki w Stanach Zjednoczonych. Jedna z nich znajduje się w Huntington w stanie Indiana, druga w Dickson w stanie Tennessee. Tutaj produkowane są między innymi grille z serii Imperial, Regal oraz Baron. 

Odlewy z aluminium wykonywane są przez Joey i Bubba oraz ich zespół w fabryce w Dickson, Tennessee. Odlewy z aluminium są oczyszczane z nierówności po formach a następnie malowane proszkowo, odporną na bardzo wysokie temperatury farbą, przez Shadrack’a i jego zespół w Waterloo. Jeżeli elementy z odlewu z aluminium tracą kolor mogą być pokryte cienką warstwą oleju roślinnego, aby przywrócić im połysk. 

Podstawy grilli oraz inne plastikowe elementy wykonywane są poprzez formowanie wtryskowe. W ten sposób powstają wytrzymałe i odporne na promieniowanie UV elementy z polipropylenu wzmacnianego szkłem lub nylonu, również wzmacnianego szkłem. Części te wykonywane są we własnej fabryce plastiku Onward Cluthé w Kitchener, Ontario przez team Andrew i Trevor’a, już od ponad 25 lat.

Górne ruszty również produkowane są w USA. Pokryte są odporną warstwą spieku ceramicznego przez zespół Vince’a w fabryce w Huntington w stanie Indiana.

Elementy stalowe produkowane są z ocynkowanej północno-amerykańskiej stali. Są obrabiane na prasach przez team Kevina i Darli, a następnie malowane proszkowo z wykończeniem poliuretanowym przez Mirnę i jej zespół specjalistów. 

Zespół, którym zarządzają Jose, Louie i Abraham, odpowiedzialny jest za pakowanie grilli do pudełek na liniach montażowych. Steve i Marcie nieustannie audytują i sprawdzają procesy, w celu zapewnienia zgodności ze standardami ISO. Procesy produkcyjne oraz jakość produktów nadzorowana jest przez Roger, Kim, Kathy i ich zespoły.

 

Wyłącznym importerem oraz oficjalnym dystrybutorem marki Broil King® w Polsce jest Agrimpex Griluj i Gotuj s.c. z siedzibą w Jarosławiu na Podkarpaciu. Firma podtrzymuje rodzinny charakter prowadzenia biznesu Broil King® i zapewnia wysokiej jakości obsługę klienta oraz serwis. Zgrany i młody zespół entuzjastów grillowania już od ponad 16 lat popularyzuje grillowanie na gazie w Polsce. 

 

Nasza Filozofia

Zachwycić naszych klientów poprzez zapewnienie pozytywnego i unikalnego doświadczenia gotowania na świeżym powietrzu.

 

 

Przemyślany i funkcjonalny design

Onward Manufacturing Company zajmuje się produkcją grilli od 1984 roku. Przez ponad 30 lat udoskonalamy rozwiązania technologiczne wykorzystywane w grillach, aby przygotowywanie posiłków w ogrodzie było przyjemniejsze i prostsze, a potrawy smakowały lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.  W grillach gazowych Broil King nie idziemy na skróty. Wielokrotnie wybieramy trudniejsze i droższe w realizacji rozwiązania, aby efekt końcowy był bezkompromisowy. Np. z tego względu grille Broil King zostały dostosowane, aby zmieścić dużą 11 kg butlę z gazem w szafce. 

 

Wydajny system grillowania zbudowany z myślą o smaku i wygodzie użytkowania

Grillujemy z dwóch powodów. Po pierwsze ze względu na smak. Po drugie ze względu przyjemność przygotowywania potraw w ogrodzie z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego grille Broil King posiadają system grillowania PGT skoncentrowany na dostarczeniu niewiarygodnego smaku, oraz rozwiązania takie jak zapalarki Sure-Lite™, zawory Linear-Flow™ i pokrętła Sensi-Touch™, aby grillowanie było wygodne niezależnie od tego twojego doświadczenia w grillowaniu. 

 

 

Sprawdź naszą ofertę Broil King